Blog

Píšeme pre vás

Tomáš Hriško
/
27. marec 2017
6+ aplikácií, ktoré využije nielen kreatívec

6+ aplikácií, ktoré využije nielen kreatívec

V dnešnom článku sa s vami podelím o 6+ zaujímavých aplikácií, ktoré vám uľahčia prácu v systéme Windows. Okrem linku na stiahnutie v pár vetách opíšem jednotlivé aplikácie a pri niektorých ponúknem aj alternatívy.

evernote

Evernote

Ak patríte k ľudom, ktorým pamäť neslúži najlepšie, radi si zapisujete poznámky alebo s obľubou uchovávate veci, ktoré vás zaujali, Evernote je appka práve pre vás. Či už sa jedná o fotografie alebo text, Evernote vďaka jednoduchému a prehľadnému rozhraniu funguje skvele a jeho inteligentné vyhľadávanie vám umožní nájsť veci nie len podľa dátumu ale aj pomocou kľúčových slov. Vďaka prepojeniu s Android / IOS appkou vo vašom mobile je to dokonalý pomocník.

Link na stiahnutie: Evernote

Spotify

Spotify / MusicBee

Asi nebudem sám, kto popri práci rád počúva svoju obľúbenú hudbu, vďaka čomu môže pracovať v príjemnejšom a uvoľnenom prostredí. Ak patríte k tejto skupine, dovolím si odporučiť nasledujúce dve aplikácie, a to Spotify a MusicBee. Spotify je asi všetkým notoricky známy avšak málokto vie, že okrem mobilnej appky ponúka jednu aj pre Windows (a v prípade, že neradi inštalujete tak aj webovú verziu, ktorá je v prípade, že používate Adblock, bez reklám ak používate free účet). Ako jej alternatívu ponúkam MusicBee, ktorý je zástupcom old schoolových aplikácií na prehrávanie mp3. To mu však neuberá na kvalitách a dokáže sa svižne prehrabávať vo vašej hudobnej knižnici a následne prehrať všetky formáty audiosúborov.

Link na stiahnutie: Spotify / MusicBee

Potplayer

Potplayer

V dnešnej dobe už máme na výber z veľkého množstva programov na prehrávanie videosúborov a nie je ťažké nájsť si ten, ktorý nám bude vyhovovať. Avšak mnoho z nich môže byť príliš komplikovaných, alebo sú už dnes zastaralé a tým pádom zaťažujú náš pc poprípade sa zbytočne zdĺhavo spúšťajú. Potplayer je všetko len nie doteraz spomenuté. Rýchly, svižný prehrávač, ktorý aj napriek absencii kodekov, prehrá akýkoľvek formát okamžite a bez zaváhania. Vďaka kvalitnému renderovaniu videa dokáže aj z horšej kvality videa vyťažiť maximum. Osobne odporúčam.

Link na stiahnutie: Potplayer

WinCDemu

V prípade, že používate na zálohu svojich CD/DVD nosičov formát .ISO alebo sa len potrebujete dostať k dátam v tomto formáte, je WinCDemu jasná voľba. Malý a jednoduchý program, ktorý po inštalácii len intuitívne nastavíte a jednoduchým dvojklikom vám vytvorí virtuálnu mechaniku akéhokoľvek zvoleného ISO súboru.

Link na stiahnutie: WinCDemu

WinDirStat

Človek, ktorý denne používa PC, sa často stretne s tým, že sa mu jeho HDD zaplní vecami, ktoré stiahol / inštaloval. Bohužiaľ po nejakom čase, len málokedy vieme identifikovať, ktoré dáta nám uberajú z priestoru nášho disku. Práve na tento problém je tu Windirstat. Jednoduchá utilitka, ktorá zanalyzuje váš HDD a v prehľadnej vizualizácii vám ukáže všetky súbory, ktoré sa nachádzajú na vašom disku a tak vám ich pomôže ľahšie upratať.

Link na stiahnutie: WinDirStat

Franz

Franz / Pidgin

Žijeme v dobe, kedy navzájom komunikujeme hlavne online. Je možné, že každý z nás má založený účet na rôznych sociálnych sieťach a komunikačných nástrojoch od Facebooku až po Skype. V takom prípade poteší existencia nasledujúcich dvoch aplikácií, vďaka ktorým ich budete mať všetky pod jednou strechou, teda v jednom okne :). Ide o Franz a Pidgina. Pidgin je starší, čo sa prejavuje na jeho dizajne, ale neuberá mu to na funkčnosti. Má širokú ponuku nastavení a nezaťažuje systém. Franz je mladší počin a jeho možnosti prispôsobenia nie sú také rozsiahle ako u Pidgina, ale ide o zaujímavú alternatívu, ktorá spĺňa svoj účel.

Link na stiahnutie: Franz / Pidgin

Je radosť pracovať s PC, ak máte tie správne nástroje. Preto verím, že vyššie spomenuté aplikácie vám pomôžu zrýchliť alebo zjednodušiť spôsob, akým používate svoj počítať. Máte svoje obľúbené programy, ktoré robia váš život jednoduchším?

 

Tomáš Hriško
Tomáš Hriško Graphic Designer
Človek, ktorý je večne hlavou v oblakoch. Všíma si detaily a jeho oko vidí aj najmenšie nezrovnalosti, na ktoré rád upozorňuje svojich kolegov. Rád sa učí a objavuje nové veci a so svojimi skúsenosťami vedie tím našich grafikov už druhý …
Viac o autorovi
Používaním stránok prevádzkovaných 4ME MEDIA s. r. o. súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info
sk
en