Blog

Píšeme pre vás

Tomáš Hriško
/
26. apríl 2016
6 šikovných aplikácií do vrecka

6 šikovných aplikácií do vrecka

Ak ste vlastníkom smartfónu s androidom, určite ste sa neraz prehrabávali množstvom aplikácií, ktoré ponúka Google play store. V posledných dvoch rokoch však počet aplikácií vzrástol mnohonásobne a mať v nich prehľad môže byť problematické, ak tomu človek nevenuje dostatočné množstvo času. Rozhodol som sa, že sa s vami podelím o tie, ktoré zaberajú miesto v pamäti môjho telefónu a považujem ich prinajmenšom za dobrých pomocníkov pri práci s telefónom. V linkoch na stiahnutie priložím link aj pre iOS zariadenia (ak ich developer podporuje)

Pocket
Začal by som s veľmi jednoduchou, avšak užitočnou appkou Pocket. Tá funguje ako záložky vo vašom prehliadači, s tým rozdielom, že uložené stránky si môžete uložiť do pamäte telefónu a mať k ním prístup kedykoľvek a kdekoľvek. Taktiež ponúka rôzne možnosti náhľadov jednotlivých stránok a tak jednoducho viete nájsť práve to, čo hľadáte. Pocket sa na trhu nachádza nejaký ten rok a preto integrácia do viac ako 1500 aplikácií je v dnešnej dobe už samozrejmosťou.

Linky na stiahnutie: Android, iOS

Medium
Druhou na zozname je Medium. Medium je blogovacia platforma, zameraná na ľudí, ktorí ešte v 21. storočí stále píšu blogy. Jednoduchý a priamočiary dizajn korešponduje so stránkou medium.com. Ten funguje veľmi dobre a neodtrháva pozornosť od samotného obsahu jednotlivých blogov. Apka je určite zaujímavá aj v prípade, keď uprednostňujete čítanie pred samotným písaním. Web je bohatý na kvalitný obsah. Ten je rozdelený podľa rôznych kategórií a samozrejme okrem svetových mien tam nájdete aj obsah písaný Slovenskými a Českými blogermi.

Linky na stiahnutie: Android, iOS

VSCO
V prípade, že svoj mobil používate aj na fotografovanie, VSCO appku viac než odporúčam. Za jej zvláštnym názvom stojí profesionálny nástroj na jednoduchú úpravu fotografií. Jeho mobilná verzia dokáže pár ťuknutiami jednoducho a intuitívne zmeniť vaše fotky na nepoznanie. Určite k lepšiemu :). Možností úprav sú naozaj rozsiahle, od filtrov podobným instagramu až po úpravu jasu či kontrastu potešia aj náročnejších fotografov. Aplikácia taktiež ponúka možnosť pochváliť sa svojimi fotkami online s ostatnými užívateľmi vo forme galérií. Samozrejme táto funkcia je voliteľná.

Linky na stiahnutie: Android, iOS 

Instapaper
Instapaper na prvý pohľad môže pripomínať Pocket. Je však omnoho priamočiarejší. Patrí do rodiny tzv. “Prečítam si to neskôr” aplikácií, ktoré dovoľujú uschovať si články zo stránok na doslova neskoršie prečítanie. Poviete si, že to nie je nič prevratné (niečo podobné v sebe obsahuje aj vyššie spomenutý pocket), avšak zaujímavý je práve spôsob, akým to robí. Obsah stránky ohlodá len na samotný text a vy si tak vychutnáte obsah bez zbytočných ruchov a otravných reklám (viem, že pracujem v reklamnej brandži :) ), napríklad ráno cestou do práce alebo po práci pri káve.

Linky na stiahnutie: Android, iOS, Kindle

Portal (Pushbullet)
Firma Pushbullet inc sa preslávila hlavne svojim rovnomenným produktom Pushbullet. Ten dokáže perfektne zosynchronizovať váš pc s telefónom, tabletom, ba všetky spomenuté naraz. Mňa osobne však zaujal jeho menší brat Portal. Ak nepatríte k fanúšikom káblov, myslím si, že táto aplikácia je určená práve vám. Jej účel je prostý. Prenáša dáta z pc do vášho mobilu pomocou wifi. Používanie je rýchle a jednoduché. Navštívite stránku portal.pushbullet.com, kde stačí pomocou aplikácie oskenovať QR kód a už vám nič nebráni v tom, nahrať svoje dokumenty do svojho mobilného zariadenia.

Linky na stiahnutie: Android, iOS

Boost
Poslednou na dnešnom zozname, je aplikácia Boost (momentálne sa nachádza v beta štádiu). Bohužiaľ sa nejedná o urýchľovač vášho smartfónu, ako by si niekto podľa názvu mohol myslieť. Zo všetkých spomenutých ju mám nainštalovanú najkratšiu dobu a to len z jedného triviálneho dôvodu. Donedávna som ešte nespoznal čaro sociálnej siete Reddit. Reddit je niečo ako internet v internete. Keby som to mal popísať čo najjednoduchšie, ak niečo existuje vo vlnách internetu, tak na reddite o tom nájdete na 110% minimálne zmienku. Boost je jedným z neoficiálnych klientov na prezeranie tejto siete a musím povedať, že funguje veľmi dobre na to, že sa nejedná o jeho finálne štádium. Mal som možnosť vyskúšať viacero jeho konkurentov, no u každého z nich som vždy našiel tu či tam nejaký neduh, ktorý mi prekážal (pomalé načítavanie príspevkov, či krkolomné ovládanie). U Boostu som sa s podobnými vecami skoro nestretol a v prípade, že chcete okúsiť možnosti Redditu, musím ho len odporučiť.

Linky na stiahnutie: Android

Ak vás môj dnešný článok zaujal, neváhajte ho lajknúť či zdielať. V prípade, že vás zaujímajú aplikácie konkrétnej kategórie alebo iné, dajte nám vedieť v komentároch a rád sa im pozriem na zúbok v jednom z budúcich článkov.

 

Tomáš Hriško
Tomáš Hriško Graphic Designer
Človek, ktorý je večne hlavou v oblakoch. Všíma si detaily a jeho oko vidí aj najmenšie nezrovnalosti, na ktoré rád upozorňuje svojich kolegov. Rád sa učí a objavuje nové veci a so svojimi skúsenosťami vedie tím našich grafikov už druhý …
Viac o autorovi
Používaním stránok prevádzkovaných 4ME MEDIA s. r. o. súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info
sk
en