Blog

Píšeme pre vás

Martina Jurkasová
/
/
8. január 2019
Ako prežiť návrat do práce

Ako prežiť návrat do práce

Tak a sviatky sú oficiálne za nami. Po dvoch týždňoch prejedania sa babkiných koláčov, vylihovania pri telke či behania po návštevách sa musíme premôcť a nastúpiť do práce.

Pre mnohých z nás už len pomyslenie na nastavenie ranného budíka môže byť pomerne hrôzostrašné. Je vedecky potvrdené, že po skončení sviatočného obdobia, ktoré sme strávili tak, že sme chodili spať neskoro, vstávali sme pred obedom a namiesto zdravých raňajok sme si naložili rovno rezeň so šalátom, môže byť naše telo pomerne rozhádzané. Cítime sa, ako by sme mali jet lag a dostať sa opäť do formy nám môže chvíľku trvať. Pre tých, ktorí si pri Popoluške zapli notebook a sviatky strávili pracovne je to asi oveľa jednoduchšie. Avšak, čo s tými, ktorí si sviatky užili a boja sa návratu do práce?

Práve pre vás sme sa rozhodli spísať pár rád, ktoré vám návrat do práce uľahčia:

1.      Nechoďte do práce priamo z nejakej dovolenkovej destinácie -  ak ste boli cez sviatky lyžovať s priateľmi alebo ste oddychovali s rodinkou vo wellness hoteli, nechoďte po návrate priamo do kancelárie. Je vhodné si dopriať aspoň jeden deň voľna doma, kde sa psychicky pripravíte na to, čo vás čaká, oddýchnete si po cestovaní a pôjdete aj skôr do postele, aby ste boli pripravený na to, že vám po dlhšom čase ráno zazvoní budík.

2.      Plánujte. Po návrate z dovolenky sa snažte naplánovať si svoj program tak, aby ste spravili tie najdôležitejšie a neodkladné veci ako prvé a tie, ktoré majú čas, odložte na neskôr. Veľmi vám pomôže aj to, ak si spravíte poriadok na svojom pracovnom stole.

3.      Nesnažte sa ihneď nasadiť plné pracovné tempo. Nedovoľte, aby vás vina donútila zostávať dlhé hodiny v práci, pretože ste si dopriali pár dní voľna. Začnite pozvoľna, medzi prácou si dajte krátke, 10 minútové prestávky a nesnažte sa dohnať všetko naraz.

4.      Porozprávajte sa s kolegami o tom, čo ste zažili počas sviatkov a ako ich strávili oni. Zaspomínate si na príjemné chvíle a tým, že sa budete pýtať kolegov ako sa mali oni počas dní voľna, prejavíte záujem, čo napomáha k lepšiemu budovaniu vzťahov na pracovisku.

5.      Sústreďte sa na všetko dobré, čo vám tento rok môže priniesť. Aj keď si nedávate žiadne novoročné predsavzatia, predsa len sa môžete zamyslieť nad tým, čo by ste tento rok mohli zažiť. Tešte sa na úspechy a povedzte si pár dôvodov, pre ktoré máte vašu prácu radi. Určite nejaké nájdete.

6.      Nakoniec, spomeňte si aj na to, že v tom nie ste sami. Všetci musíme chodiť do práce (ak náhodou nie ste dediči miliardového impéria) a taktiež máme povinnosti, do ktorých sa musíme občas donútiť. S pozitívnym prístupom ide všetko jednoduchšie. Zbytočné frfľanie, že sa sviatky skončili, vás naspäť v čase neprenesie.

Toto je len zopár spôsobov, ktoré vám uľahčia návrat do práce, určite je ich oveľa viac. Na každého však samozrejme platí niečo iné. Ak máte nejaký overený spôsob, ktorý vám funguje a nedáte naň dopustiť, neváhajte sa s ním podeliť do komentára.

Martina Jurkasová
Martina Jurkasová Account Manager
Prirýchlo rozpráva, no ešte rýchlejšie dokáže pochopiť potreby klienta. Do každej výzvy sa púšťa na 100% a za každého počasia rozdáva úsmev a dobíja nám ním baterky. Občas aj výborným domácim koláčikom, ktor…
Viac o autorovi
Používaním stránok prevádzkovaných 4ME MEDIA s. r. o. súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info
sk
en