Blog

Píšeme pre vás

Dana Kolenčíková
/
/
23. marec 2018
Cyla Costa

Cyla Costa

Pri mojej práci často spoznávam zaujímavých umelcov a grafikov, aj keď väčšinou iba prostredníctvom internetu. Častokrát ma ovplyvňujú a inšpirujú pri mojej tvorbe a dnes by som vám chcela trochu priblížiť práce výtvarníčky Cyla Costa.

Cyla Costa je súčasná grafická dizajnérka, ilustrátorka a milovníčka písma. Narodila sa v roku 1982 v Brazílii. Študovala grafický dizajn v meste Curitiba a neskôr ilustráciu a redakčný dizajn v Barcelone, momentálne však tvorí a študuje typografiu v Amerike.
Založila vlastné štúdio v Curitibe v Brazílii a zároveň je aj súčasťou umeleckej skupiny Criatipos, ktorá tvorí umelecké nápisy na rôznych povrchoch. Venujú sa streetartu, maľbám, typografii a ich posolstvom je záchrana ručne maľovaných ilustrácií, kombinácia práce a zábavy.

The Weekly Woody Lettering Project

Zaujal ma jej projekt, kde prepojila dve svoje vášne, a to vášeň pre filmy Woodyho Allena a písmo. Vytvorila tak niekoľko plagátov na motívy jeho filmov. Zároveň za ne získala aj prestížne ocenenie excelentnej typografie tdc. (The Type Directors Club - medzinárodná organizácia, ktorej cieľom je podporiť dokonalosť v typografii, ako v tlači tak aj na obrazovke. Odmeňuje teda to najlepšie zo súčasného dizajnu písma a jeho použití.)

Vybrala som pre vás tie, ktoré mňa zaujali zo všetkých najviac:

Cyla Costa - Anie Hall

(Anie Hall)

Cyla Costa - Take The Money & Run

(Take The Money & Run)

Cyla Costa - Zelig

(Zelig)
       
Všetky krásne plagáty si však môžete prezrieť na webstránke tohto projektu.

Vizuál ku kampani „Sou Maria mas não vou com as Outras“

Cyla vytvorila vizuálnu komunikáciu pre kampaň firmy Intimus s názvom „Sou Maria mas não vou com as Outras“ (v preklade: „Som Maria, ale nechodím s ostatnými“) taktiež s ocenením tdc.

Cyla Costa
Odkaz na video a obrázky k projektu: https://www.behance.net/gallery/37104447/Marias-ad-campaign-for-Intimus

Plagát k bienále dizajnu v Brazílii

V spolupráci so zoskupením Criatipos dostala možnosť zúčastniť sa výstavy „Design For All“ na bienále dizajnu v Brazílii. Išlo o vytvorenie nápisu „UMA CIDADE PARA TODOS“ (v preklade: „Mesto pre všetkých“). Výsledkom bol plagát k tejto výstave.

Cyla Costa
Ako si s tým poradili, si môžete pozrieť tu: https://vimeo.com/136556747

Kriedou na tabuľu

Stalo sa už aj vám, že ste prišli do nejakého podniku, kde mali kriedou napísané menu a zapochybovali ste nad tým, či sú tieto nápisy naozaj vytvárané ručne? Tu je dôkaz, že to niekedy naozaj môže vyzerať ako vytlačené priamo na tabuli .
Menu reštaurácie Olivença napísané kriedou na tabuľu v podaní dvoch kočiek z Criatipos, Cristina Pagnoncelli a Cyla Costa:

Cyla Costa
A ešte video k lepšej predstave o náročnosti celého projektu: https://vimeo.com/74627379


Dúfam, že sa vám dnešný článok páčil a želám vám veľa inšpirácie k ďalším projektom.

Zdroje:

http://www.cylacosta.com/

https://www.behance.net/criatipos

https://www.facebook.com/criatipos

https://www.behance.net/gallery/28801155/Criatipos-for-the-2015-Brazilian-Design-Biennial

https://www.behance.net/gallery/10947097/Criatipos-ora-pois

Dana Kolenčíková
Dana Kolenčíková Graphic Designer
Neuveriteľne vnímavý človek s citom pre detail a umenie. Za každých okolností milá osôbka nadšená pre kaligrafiu a estetiku. Rýchlo sa nadchne pre správnu vec. Občas je príliš hĺbavá, čo však považujeme za výhodu, pokiaľ ide o pres…
Viac o autorovi
Používaním stránok prevádzkovaných 4ME MEDIA s. r. o. súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info
sk
en