Blog

Píšeme pre vás

Dana Kolenčíková
/
/
23. február 2018
HomelessFONTS - Dobrý nápad s veľkým posolstvom

HomelessFONTS - Dobrý nápad s veľkým posolstvom

Možno ste už počuli alebo čítali o tomto skvelom projekte, ale ak nie, rada vám ho predstavím.

Ide o projekt na pomoc bezdomovcom, ktorý vznikol v r. 2014 v Barcelone. Založila ho nadácia s názvom Arrels v spolupráci s agentúrou Cyranos McCann. Je potrebné spomenúť, že nadácia Arrels pomáha rôznymi spôsobmi ľuďom bez strechy nad hlavou.

Cieľom projektu „Homelessfonts“ je priniesť dôstojnosť do života bezdomovcov a zároveň zvýšiť povedomie o tejto problematike, ktorá postihuje čoraz viac ľudí.

Ako to však súvisí s dizajnom?

Na stránke www.homelessfonts.org si môžete zakúpiť písma, ktoré vytvorili práve ľudia bez domova. Písmo každého z nich je originálne a skrýva v sebe výnimočný príbeh. Tieto písma následne nafotili a zdigitalizovali typografickí dizajnéri do finálnej podoby ako ich vidíte na stránke.

Niektoré z nich použila pri tvorbe obalového dizajnu aj španielska firma Valonga. Čo poviete na tieto etikety? :)

HomelessFONTS

Výťažok z predaných písiem pomáha 1400 ľuďom bez domova, ktorí sú podporovaní nadáciou Arrels v Barcelone. Myslím si, že je to úžasný jednoduchý nápad ako pomôcť ľuďom, ktorí to nemali a nemajú v živote jednoduché.

Stretli ste sa aj vy so zaujímavou myšlienkou pomoci iným?

Zdroje:

www.homelessfonts.org

www.valonga.com

Dana Kolenčíková
Dana Kolenčíková Graphic Designer
Neuveriteľne vnímavý človek s citom pre detail a umenie. Za každých okolností milá osôbka nadšená pre kaligrafiu a estetiku. Rýchlo sa nadchne pre správnu vec. Občas je príliš hĺbavá, čo však považujeme za výhodu, pokiaľ ide o pres…
Viac o autorovi
Používaním stránok prevádzkovaných 4ME MEDIA s. r. o. súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info
sk
en