Dana Kolenčíková
/
/
/
23. február 2018
HomelessFONTS - Dobrý nápad s veľkým posolstvom

HomelessFONTS - Dobrý nápad s veľkým posolstvom

Možno ste už počuli alebo čítali o tomto skvelom projekte, ale ak nie, rada vám ho predstavím.

Ide o projekt na pomoc bezdomovcom, ktorý vznikol v r. 2014 v Barcelone. Založila ho nadácia s názvom Arrels v spolupráci s agentúrou Cyranos McCann. Je potrebné spomenúť, že nadácia Arrels pomáha rôznymi spôsobmi ľuďom bez strechy nad hlavou.

Cieľom projektu „Homelessfonts“ je priniesť dôstojnosť do života bezdomovcov a zároveň zvýšiť povedomie o tejto problematike, ktorá postihuje čoraz viac ľudí.

Ako to však súvisí s dizajnom?

Na stránke www.homelessfonts.org si môžete zakúpiť písma, ktoré vytvorili práve ľudia bez domova. Písmo každého z nich je originálne a skrýva v sebe výnimočný príbeh. Tieto písma následne nafotili a zdigitalizovali typografickí dizajnéri do finálnej podoby ako ich vidíte na stránke.

Niektoré z nich použila pri tvorbe obalového dizajnu aj španielska firma Valonga. Čo poviete na tieto etikety? :)

HomelessFONTS

Výťažok z predaných písiem pomáha 1400 ľuďom bez domova, ktorí sú podporovaní nadáciou Arrels v Barcelone. Myslím si, že je to úžasný jednoduchý nápad ako pomôcť ľuďom, ktorí to nemali a nemajú v živote jednoduché.

Stretli ste sa aj vy so zaujímavou myšlienkou pomoci iným?

Zdroje:

www.homelessfonts.org

www.valonga.com


Dana Kolenčíková
Graphic Designer

Práci grafického dizajnéra sa venujem už 8 rokov a najviac zo všetkého ma fascinuje a baví tvorba log a fotomontáže. Ale najradšej mám, keď pracujeme v tíme na nejakej zaujímavej kampani. Je úžasné sledovať myšlienkové pochody mojich kolegov a a…
Viac o autorovi

Newsletter

Pridajte svoju emailovú adresu a už nikdy vám neunikne žiadna dôležitá správa od nás.

Používame súbory cookie k analýze návštevnosti a aby sme mohli naše webové stránky lepšie prispôsobiť Vašim potrebám. Používaním našich webových stránok súhlasíte s ukladaním súborov cookie na Vašom počítači, tablete alebo smartfóne.
sk en