Blog

Píšeme pre vás

Štefan Schmidt
/
/
18. február 2016
Viete, ako správne podať feedback? Naučte sa ho využiť vo svoj prospech

Viete, ako správne podať feedback? Naučte sa ho využiť vo svoj prospech

Spätná väzba

Čo je to spätná väzba? Prečo je pri komunikácii či pri iných životných aspektoch dôležitá?

V dnešnej uponáhľanej dobe akoby sa zabúdalo na správne vyjadrovanie sa, priamu komunikáciu, či podávanie spätnej väzby. Nie, že by mali ľudia problém komunikovať, čo je mimochodom základom úspechu v každej oblasti života, ale hlavným nepriateľom celej problematiky je čas.


 

Málo času?

S touto „výhovorkou“ sa stretávame pomerne často. Primárnym problémom je nedostatok komunikácie, či málo „času“. Človek podá spätnú väzbu len v prípade vyvolaného podnetu a aj to len zriedkavo, priam až výnimočne a stručne.

Niekto si pomyslí, veď všetko je zabezpečené, vybavené a všetko prebehlo ako po masle, tak to uzavriem a bodka. Je to ale mylná predstava, a skutočnosť býva častokrát na míle vzdialená! Takto to nefunguje. Veď na podanie spätnej väzby mi naozaj stačí len pár minút!

Ako zistím, či som svoju prácu vykonal podľa predstáv či zadania aj keď som do toho vložil maximum? Ako má človek zhodnotiť ako spracoval svoju úlohu? Jedine vďaka spätnej väzby. Bez spätnej väzby sa môžeme dostať len k negatívnym a neistým výkonom.

 

Prečítajte si pokračovanie blogu na našom novom webe, kliknite TU! 

Štefan Schmidt
Štefan Schmidt Business & Project Director
Obchodník telom i dušou. Legenda vraví,  že ho nikto bez telefónu na uchu ešte nevidel. Zaujíma sa o ľudí a pre klientov by zniesol aj modré z neba. Každý sa mu bez otáľania otvorí a povie mu aj tie najtajnejšie tajomstvá. Veľmi …
Viac o autorovi
Používaním stránok prevádzkovaných imagons s.r.o. súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info
sk
en