Blog

We write for you

Miroslav Nagy
/
/
/
21. january 2019
Ako zrealizovať komunikáciu firemného výročia? Hravo a kreatívne.

Ako zrealizovať komunikáciu firemného výročia? Hravo a kreatívne.

Nedávno ste si na našom blogu mohli prečítať článok, ktorý sa venoval Employer Brandingu. Dnes sa pokúsime priblížiť vám na príklade, ako sa dá v praxi realizovať EB aj pri komunikácii firemného výročia.

Naposledy sme sa venovali tomu, aké neľahké a zároveň veľmi dôležité je, aby firma dokázala kvalitných ľudí k sebe nielen prilákať, ale si ich aj udržať a budovať v nich pozitívny vzťah k firemnej kultúre a značke. HR oddelenie každej firmy vám určite potvrdí, že práve lojálni a šťastní zamestnanci sú to najdôležitejšie, čím každá spoločnosť môže disponovať.

Mnohé firmy sa preto intenzívne venujú svojim zamestnancom prostredníctvom rôznych benefitov, zlepšovaním a inovovaním pracovného prostredia, dbajú na aktívnu komunikáciu s ľuďmi v danej spoločnosti, pretože práve ich zamestnanci majú najcennejší hlas, ktorý prehovára k iným ľuďom mimo danej firmy.

Employer Branding v praxi

Začiatkom roka 2018 sme boli oslovení naším klientom s požiadavkou na tvorbu kreatívnej formy Employer Brandingu. Zadaním CRIF – Slovak Credit Bureau bolo vymyslieť celoročnú internú komunikáciu 30. výročia vzniku celosvetovo pôsobiacej materskej skupiny CRIF.

Vymysleli sme šesť kôl kreslenej hádanky, v ktorej sa v rámci každého kola na ôsmich obrázkoch priamo alebo indíciou ukryla 30-tka. Táto forma Employer Brandingu nám prišla nielen hravá a pútavá, ale bola zároveň nenásilnou aktivitou, do ktorej sa mohli ľudia zapájať dobrovoľne a vyvolala prirodzený buzz a spojenie so značkou.

Aby bolo odovzdávanie vyplnených hádaniek čo najjednoduchšie, vytvorili sme špeciálne postboxy, do ktorých mohli „hádači“ vhadzovať každé jedno vyplnené kolo.


 

HR a marketingové oddelenie následne po každom kole vyžrebovalo víťaza, ktorý správne zodpovedal všetkých 8 hádaniek z daného kola. Výherca sa mohol tešiť z retro darčeka, ktorý sa tak jednoducho prepojil so vznikom skupiny v roku 1988.

Ako to dopadlo?

„Naša spoločnosť má na Slovensku vyše 150 zamestnancov a osobne ma veľmi teší, ako sa staršie, mladšie a aj profesijne úplne odlišné kategórie z hádaniek tešili, zapájali sa, radili si medzi sebou správne odpovede a my sme každé kolo využili naplno nielen ako komunikáciu 30. výročia, ale aj ako podporu ďalších interných aktivít. Ruka v ruke sa nám podarilo spojiť príjemné s užitočným a 30-tku sme vložili, pomocou šikovných grafických rúk, do všetkých možných oblastí, takže si naši zamestnanci poriadne oprášili vedomosti, využili internetové prehliadače alebo pauzu pri káve, pátrali po faktoch o 30-tke a v mnohých prípadoch sa dozvedeli aj niečo nové,“ komentuje našu spoluprácu na tomto projekte Katarína Morsztynová, marketing specialist CRIF SK.

Vďaka odvahe klienta sa nám podarilo naozaj naplno využiť potenciál EB a veľmi hravo a nenásilne odkomunikovať 30. výročie.

Ak budete mať chuť vyskúšať si, či si odpovede na hádanky tipnete tiež správne, všetky kolá nájdete nižšie v galérii. Svoje odpovede nám nechajte v komentári pod článkom. Obrázky si môžete zväčšiť kliknutím na ne.

Employer Branding CRIF - 1.kolo

Employer Branding CRIF - 2.kolo

Employer Branding CRIF - 3.kolo

Employer Branding CRIF - 4.kolo

Employer Branding CRIF - 5.kolo

Employer Branding CRIF - 6.kolo

Miroslav Nagy
Miroslav Nagy Managing Director
Mať každý jeden deň presne nalinajkovaný nie je nič pre mňa. Aj preto som sa v roku 2008 rozhodol oboma nohami skočiť do búrlivých vôd podnikania a keďže ma marketing vždy fascinoval a bavil, spolu so Štefanom sme založili reklamnú agentúru 4ME MEDIA, v ktorej zastávam funkciu Managing D…
About author
By using the sites operated by 4ME MEDIA s. r. o. you agree to the use of cookies that help us provide better service. More info
sk
en